Ať už je vaše strava jakákoliv, vaše tělo v každém případě potřebuje celou sadu minerálů, aby mohlo přijaté jídlo optimálně vstřebat a využít. Totum Sport pomáhá regulovat hladinu krevního cukru dodaného na základě správných stravovacích návyků. Dochází k uvolnění a rozkladu uložených sacharidů a tím tělo získává energii během cvičení. Stabilizace hladiny cukru v krvi je zásadní pro udržení pozornosti, soustředění a pro dodávání kyslíku do svalstva, nervů a mozku, které bývají ke konci cvičení často oslabeny.

Totum Sport stimuluje tělo k vytváření silnějších svalů během regenerace, protože obsahuje elektrolyty zlepšující vstřebávání bílkovin, díky kterým se tvoří svalstvo. Nedávný výzkum ukázal, že Totum Sport může výrazně oddálit tvorbu a nahromadění kyseliny mléčné. To se projeví během výkonu zachováním síly, rychlosti i vytrvalosti a pomůže to předcházet výskytu křečí, které mohou činit svaly náchylné na zranění.

Pro správnou funkci genů je třeba celých 64 minerálů a stopových prvků. Proto je zcela zásadní, aby byly v těle doplňovány všechny z nich, ne pouze několik nejběžnějších. Mezi všemi minerály, které naše buňky potřebují, probíhají složité interakce. Je důležité si uvědomit, že každý jednotlivý prvek závisí na jiných. Buňky vašeho těla je potřebují všechny v tom správném poměru. I zdánlivě toxické látky jako arzen, olovo a rtuť jsou potřebné ve velice malých množstvích pro správnou funkci buněk.

Hladina esenciálních prvků, minerálů a mikroživin ve vašem těle v průběhu dní kolísá. To je zcela normální. Pokud člověk porozumí složité síti těchto vzájemných závislostí mezi jednotlivými prvky, které jsou nezbytné pro naše zdraví, pak si může říci, že jednoduše stačí brát multiminerální doplňky výživy a vše se tím vyřeší. Avšak na buněčné úrovni potřebuje tělo minerály v biopřístupné formě.

Většina moderních multiminerálních doplňků je založena na geologickém materiálu. Zatímco rostliny zvládají vstřebávat prvky v této formě, lidé to nedokážou. Pokud nejsou minerály dostupné v biopřístupné formě, pak nejen že nebudou správně vstřebány, ale mohou vaše tělo přimět k tomu, aby plýtvalo energií a jinými zdroji na to, že je pouze přijme a vyloučí.

Všech 78 elektrolytů obsažených v Totum Sport účinně koriguje rovnováhu těchto minerálů ve vašich buňkách. Tím zvyšuje jejich akceschopnost v oblasti hydratace a metabolismu.

Na základě posledních vědeckých výzkumů se odhaduje, že lidské tělo má přes 37 bilionů buněk.Abyste každé z těchto buněk dodali výživu, potřebujete 78 minerálů a stopových prvků.

Zdravé buňky jsou třeba pro zdravé tělo.

Totum Sport obsahuje dokonale vyvážený poměr 78 biopřístupných minerálů a stopových prvků.